Koronki i guziki, czyli akcesoria dla krawca

Guzik – wydawałoby się nieskomplikowany wynalazek. Obecnie, w erze zamków błyskawicznych i elastycznych tkanin mogłoby się wydawać że guziki powoli zaczynają przemijać. Nic bardziej błędnego.
Guziki mają się świetnie. Przecież w niektórych ubraniach nie zastąpi ich nic. Dżinsy bez guzika nad rozporkiem to w końcu nie to samo. Podobnie koszule, zwłaszcza te odświętne – i garnitury. Tutaj zamki błyskawiczne się raczej nie przyjmą.
A zatem kwestia produkcji guzików to wciąż całkiem opłacalne zajęcie. Mało tego, guziki ozdobne mogą osiągać całkiem wysokie ceny. Ostatnimi czasy rozwój technologiczny i nieograniczona ludzka pomysłowość umożliwiają całkiem nowe rozwiązania. Pojawiają się na przykład usługi grawerowania na guzikach. To rzecz jasna nie tylko rozwiązanie dla indywidualnych odbiorców, chociaż to miłe posiadać guzik od dżinsów z własnym imieniem na przykład. Oferta ta chyba bardziej skierowana jest do firm tekstylnych, które teraz mogą mieć przykładowo własne logo na guzikach. Może to nieco odmienić wizerunek firmy, jako że jej produktom nada nieco nieszablonowości i polotu. Dodatki krawieckie to nic innego, jak guziki, zamki błyskawiczne, koronki do przyszycia czy multum innych artykułów, które zbiorczo określane są nieraz jako pasmanteria. W każdym razie są to artykuły czasami będące już częścią ubrania, a czasami dostępne do kupienia osobno. Wszystko zależy od tego jakie ubranie nabywamy i gdzie.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zakupić dodatki krawieckie i zmodyfikować własną odzież, czy to samodzielnie, czy też przy pomocy krawca lub krawcowej.
Jak pewnie nietrudno sobie wyobrazić, również i firmy produkujące odzież pozyskują dodatki krawieckie z zewnętrznego źródła – nabywają je mianowicie hurtowo od producenta. Dodatki są z kolei w toku produkcji łączone z tkaniną i w ten sposób powstają spodnie dżinsowe, kurtki – w zasadzie każdy element ubioru, który jest wytwarzany hurtowo i zawiera w sobie guziki, zamek błyskawiczny czy coś jeszcze innego.
Biorąc pod uwagę powodzenie różnych ubrań, trzeba zauważyć, że usługa logo na guziku może być zdecydowanie intratnym biznesem – jeśli oczywiście nasze półprodukty będą atrakcyjne pod względem jakości.Pod nazwą dodatków krawieckich kryją się przeróżne, jak sama nazwa podkreśla, dodatki, które krawiec używa do tego, aby wykończyć przygotowywane przez siebie odzienie. Jakie to dodatki? Są to przedmioty powszechnie spotykane. Bo najpopularniejszym dodatkiem krawieckim jest nic innego niż guzik. Guzik ma zresztą wiele różnych oblicz, może być zbudowany z rozmaitych materiałów i wcale nie jest sprowadzony do okrągłych kształtów. Zamek błyskawiczny również wpasowuje się w tę definicję. I jak najbardziej rozmaite wykończenia, jak koronki, też można potraktować jako dodatki krawieckie.
Trzeba przyznać, że popyt na dodatki krawieckie jest spory, bo przecież wiele firm produkujących odzież pożąda półproduktów do jej wyrobu. A półprodukty te, jak guziki czy zamki błyskawiczne powstają oczywiście w innych zakładach fabrycznych.
Naturalnie w takich samych firmach wyposażają się zakłady krawieckie i krawcy. Należy bowiem zaznaczyć, że mimo tego iż zawód krawca może zdawać się w dzisiejszych czasach starej daty, to jednak wciąż funkcjonuje i ma się wcale nieźle.

Copyright ferales.eu 2018
Shale theme by Siteturner